تحقیقات نشان می‌دهند، فریلنسر‌ها در حال تطبیق پذیری در شرایط بحران کاری کرونا هستند

COVID-19 و رکود اقتصادی ناشی از آن تأثیر زیادی بر نیروی کار داشته است زیرا تغییر سریع و غیر منتظره نحوه و مکان کار ما تقریباً یک شبه اتفاق افتاده است. کارگران و شرکت ها به طور یکسان مجبور شده اند خود را با یک محیط جدید با نیازهای در حال توسعه سریع سازگار کنند.

در میان عدم بلاتکلیفی های ایجاد شده توسط همه گیری، فریلنسینگ همچنان بخشی قابل قبول از اقتصاد است. بررسی فریلنس فوروارد 2020 که اخیراً منتشر شده است نشان می دهد که فریلنسرها 1.2 تریلیون دلار به درآمد سالانه اقتصاد آمریکا کمک می کنند که 22 درصد افزایش نسبت به سال 2019 است.

برای انطباق با تغییرات و عدم بلاتکلیفی‌هایCOVID-19 ، حرفه ای ها برای اولین بار وارد این حیطه شدند. در همان زمان ، تغییر به سمت انعطاف پذیری بیشتر نیروی کار همراه با ضرورت حفظ تداوم ، تقاضای جدیدی را برای متخصصان مستقل از مشاغل ایجاد کرد.

تغییر شرایط نیروی کار که در طول بحران اتفاق افتاده است ، نشان دهنده سازگاری و چابکی است که فریلنسینگ برای مشاغل و کارگران فراهم می کند. در حالی که کارمندان اداری سنتی برای سازگاری با تغییر محیط کار تلاش می کردند، فریلنسرها ثابت می کنند که توانایی تحمل هر طوفانی را دارند.

سرعت عمل و انعطاف پذیری فریلنسرها

در نتیجه COVID 19 ، یک تغییر بزرگ در چگونگی تفکر شرکت ها در مورد محلی که کار ممکن است اتفاق بیفتد و چه کسی می تواند آن را انجام دهد، ایجاد شد. از آنجا که مشاغل ناگهانی به کار از راه دور روی آوردند ، آنها می دانستند که بسیاری از افراد بسیار ماهر و همچنین در این روش کار متخصص هستند.

مدیرعامل Upwork ، هیدن براون گفت: “شرکت ها دریافتند که این متخصصان می توانند به سرعت مهارت ها و توانایی های جدیدی را به یک سازمان تزریق کرده و از نظر استراتژیک ظرفیت را بالا و پایین کرده و همراه با تغییر در تقاضا و بار کاری انعطاف داشته باشند.” وی گفت: “ما انتظار داریم این روند ادامه یابد زیرا شركتها به طور فزاینده ای به فریلنسر‌ها به عنوان مشاركت كنندگان اساسی در فعالیتهای خود اعتماد می كنند.”

سامسونگ NEXT از اولین بهره برداران بود که از متخصصان فریلنسر برای کمک به پیشبرد کار خود را کمک گرفت. تراویس بوگارد ، مدیر تولید این شرکت، گفت: “در سامسونگ NEXT ، ما تقریباً در هر جنبه از تجارت از فریلنسر‌ها استفاده می کنیم، از توسعه نرم افزار، بازاریابی، طراحی و خلاقیت و حتی فعالیت های عملی.” “استعداد مستقل به ما این امکان را داده است که واقعاً در نحوه برخورد با بسیاری از فرصتهای تجاری بازنگری کنیم. توانایی خیلی سریع پیش بردن تیم در کنار هم و آوردن استعدادهای ماهرانه واقعاً مجموعه گسترده تری از فرصت ها را برای شما فراهم می کند که می توانید خیلی سریع آنها را کاوش و امتحان کنید. “

 تجربه کار فریلنسرها به این شکل، برای شرکت هایی که در حال سازگاری با این واقعیت جدید هستند، سودمند است. در طول همه گیری بیماری ، 40 درصد از افراد فریلنسر فعال گزارش دادند که در مورد نحوه کار از راه دور با مشتری مشاوره یا آموزش داده اند ، 27 درصد نحوه استفاده از ابزارهای آنلاین و 29 درصد دیگر به مشتریان نحوه مدیریت آنلاین پروژه ها را آموزش داده اند.

 Freelance Forward: نگاهی به آینده

در حالی که مشخص نیست در آینده چه چیزی رخ می‌دهد، یک چیز واضح است. فریلنسینگ یکی از ویژگیهای نیروی کار مدرن است و احتمالاً همینطور خواهد بود. همانطور که مشاغل به سرعت مدل های کاری از راه دور انعطاف پذیرتر را در پیش می گیرند، بیش از هر زمان دیگری برای کار با فریلنسرهای مستقل آماده هستند. طبق یافته های گزارش Freelance Forward، تقریباً نیمی از مدیران استخدام اظهار داشته اند که احتمال استخدام متخصصان فریلنسر در آینده نسبت به قبل از بحران بیشتر است. در همان زمان،با آزادی و انعطاف پذیری این روش را فراهم آورده است، بسیاری از متخصصان برای اولین بار وارد این حیطه می شوند. از آنجا که کار آزاد و دورکاریبه نوعی همکاری می کنند، ترجیح این روشبهفضای محدود کاری یک ساختمان، اتاقک یا میز کار نیز کاملاً منطقی به نظر می رسد. دوازده درصد از نیروهای کار ایالات متحده از سال 2020 فریلنسینگ را آغاز کردند. در حالی که 58 درصد از افراد غیر آزاد که به دلیل همه گیری تازه وارد دورکاری می شوند ، در حال حاضر به دنبال فریلنسینگ در آینده نیز هستند.

 Jaime Hollander، استراتژیست مستقل محتوا گفت: “وقتی مردم در مورد آزادی و انعطاف پذیری صحبت می كنند، آنها در مورد آزادی مكان و آزادی زمان می اندیشند، اما به نظر من واقعاً آزادی زمانی وجود دارد كه یك مسیر شغلی واقعاً منحصر به فرد برای خود ایجاد كنید.” 

COVID-19 مطمئناً کار همه را مختل کرده است و هیچ چیز احتمالاً هرگز مثل سابق نخواهد بود. با این وجود، در بحبوحه این بحران، فریلنسر‌ها چابکی و توانایی خود را برای انطباق با تغییرات نشان می دهند. بیش از 70 درصد فریلنسرها می گویند که برداشت از فریلنسینگ اشتباه شده و مثبت تر می شود، در حالی که نزدیک به 90 درصد موافقند که بهترین روزها در پیش است. همه نشانه های این واقعیت است که با تغییر پویایی نیروی کار فرصت های بیشتری برای شرکت ها و فریلنسرها فراهم می شود تا همکاری کنند.

Admin

نویسنده از: 1399-09-11

1 نظر

دیدگاه خود را بنویسید